+48 694 500 534 biuro@architekt-poznan.com

 Szara podłoga niekoniecznie nijaka

 

Szare barwy niekoniecznie kojarzą się nam pozytywnie i nie każdy bez zastanowienia zastosowałby je w swoim domu, obawiając się nijakości i chłodu związanego z tą barwą. Zupełnie niepotrzebnie! Szarości  dominują w stylu skandynawskim, ale nie tylko…. W stylu skandynawskim przeważa biel, jasne barwy i meble z naturalnych surowców. To właśnie tu szara podłoga sprawdza się idealnie. Największym jej plusem jest uniwersalność. Znakomicie prezentuje się we wnętrzach minimalistycznych, w których podkreśli ich surowość i estetyczny wygląd. W tym wypadku powinniśmy wybrać do niej białe ściany by rozświetlić i optycznie powiększyć pomieszczenie.

Możemy także zastanowić się też nad wprowadzeniem do pomieszczenia oryginalnego akcentu, który sprawi, ze mieszkanie nabierze wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru. Do szarej podłogi i neutralnych kolorystycznie ścian warto dodać jedną powierzchnię ze zdobieniami. Może to być na przykład tapeta na ścianie we wzór lub fototapeta która nada wnętrzu oryginalności.

Szara podłoga nie jest zarezerwowana dla mieszkań o wystroju skandynawskim czy minimalistycznym. Dzięki temu, ze szary jest kolorem neutralnym, stanowi doskonałą bazę, która podbije inne kolory w mieszkaniu. Wygląda świetnie zarówno z pastelami, jak i nasyconymi kolorami.

Dzięki temu, ze szara podłoga wygląda bardzo elegancko, jest idealnym wyborem do salonu. Stanowi przy tym propozycję idealnie wpasowującą się do większości aranżacji. Można ją zestawiać z innymi odcieniami szarości – ścian bądź mebli. Należy mieć na uwadze fakt, iż zbyt ciemne szarości na dużych powierzchniach np. ściana główna w salonie, bez rozświetlenia dodatkami mogą sprawić, iż wnętrze stanie się ponure.  Szara podłoga idealnie współpracuje z pastelowymi dodatkami. Można do niej dobrać lawendowe zasłony, błękitne bądź cytrynowe meble, róże, barwy które wprowadzą świeżość, wiosnę do pomieszczenia i je ożywią.