+48 694 500 534 biuro@architekt-poznan.com

Usługowe

Usługi biura projektowego w Poznaniu to także usługi dotyczące budynków usługowych. W dzisiejszych czasach bardzo dynamicznie rozwija się sektor budownictwa usługowego. Z roku na rok niemal w każdej gminie w Wielkopolsce – i nie tylko tutaj – odnotowuje się wzrost liczby zarejestrowanych podmiotów gospodarczych (dane BDL GUS). Często są to niewielkie, jednoosobowe firmy bądź małe przedsiębiorstwa, niekiedy większe firmy branżowe. Jako architekt dla klientów w Poznaniu z innych miast, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom również takich klientów, wykonuję m.in.: projekty budynków biurowych lub projekty budynków użyteczności publicznej, przemysłowych i produkcyjnych. Tego typu projekty stanowią szczególne wyzwanie dla każdego architekta. Tu bowiem najczęściej dochodzi do konieczności powiązania różnorodnej, specjalistycznej funkcji z wymogami ochrony środowiska, zapewnieniem miejsc na dojazdy i parkingi przy jednoczesnej maksymalizacji powierzchni, która przynosi zysk inwestorowi. W swoich projektach staram się sprostać tym wymaganiom, zachowując jednocześnie indywidualny charakter i styl każdego z nich.

Szczególny sektor tych projektów stanowią budynki użytkowe, usługowe i komercyjne, które z uwagi na swoje przeznaczenie muszą prezentować się atrakcyjnie, przy czym ich użytkowanie musi być wygodne i przyjemne oraz zgodne z wymogami przepisów, a jednocześnie budynki te także muszą być dostosowane do potrzeb inwestora. Do tego typu projektów zaliczyć można wszelkie projekty budynków biurowych, restauracji, pubów i barów, kawiarni, pensjonatów i hoteli, gabinetów kosmetycznych, budynki spa, inne obiekty gastronomiczne, sklepy, lokale usługowe, gabinety lekarskie, przedszkola, szkoły, urzędy, stacje paliw, projekty klubów muzycznych, sal prób, projekty galerii sztuki, domów kultury, świetlic wiejskich itp.

Jako architekt oferuję również projekty budynków produkcyjnych, magazynowych, przemysłowych, jak i hal pod wynajem. Te projekty natomiast powinny stanowić połączenie rozwiązań funkcjonalnych z technologią produkcji lub magazynowania, a równocześnie spełniać muszą bezwzględnie wszelkie wymogi przepisów.

Żaden obiekt nie stanowi dla mnie jako dla architekta problemu. Każdy jest natomiast swoistym wyzwaniem. Znalezienie kompromisu pomiędzy oczekiwaniem klienta, prawem, restrykcyjnymi przepisami i wynikającymi z tego wymogami, jak również estetyką miejsca i funkcjonalnością, jest często ciężkim, ale zawsze wykonalnym zadaniem.

Zapraszam do kontaktu
Adam Zieliński
Architekt