+48 694 500 534 biuro@architekt-poznan.com

Kolory 2023

Rok 2023 będzie czasem powrotu do kolorów natury w naszych wnętrzach. Tym samym dominować w nich będą beże, kolory, które zdaniem ekspertów wyciszają, koją i są spójne z nurtem życia eko. Kolor beżowy to barwa, która może grać zarówno pierwsze skrzypce, jak i być tłem dla innych, bardziej intensywnych kolorów.

Beż idealnie współgra z odcieniami brązu. Jest też znakomitym połączeniem z bielą, rozjaśni wnętrze i sprawi, że będzie ono przestronne a jednocześnie bardzo przytulne.

Jeśli beże i brązy nie są dla Ciebie odpowiednie, warto postawić na bardziej intensywny kolor np. cytrusów. Najmodniejsze barwy tego sezonu to pomarańczowy i szeroka paleta odcieni żółtego.

O czym powinniśmy pamiętać stosując tego typu barwy? Na pewno o ich intensywności i dominującym charakterze. Dlatego też warto zestawić je z czymś dużo łagodniejszym. Na tle pomarańczowej lub żółtej ściany pięknie zaprezentują się czarne dodatki, czarna sofa, ciemne ramy obrazów. Cytrusowe odcienie można zestawiać z szarościami i głębokim odcieniem bordowym.