+48 694 500 534 biuro@architekt-poznan.com

Drewno w salonie

Drewno na ścianie w salonie to sposób na zapewnienie wnętrzu przyjemnego charakteru. Jest ono ponadczasowe i znakomicie wkomponuje się w każdy styl. Obecnie na rynku dostępne są przeróżne gatunki drewna, które różnią się kolorystyką, słojami, a tym samym gama ich zastosowań jest szeroka. Drewno znakomicie sprawdzi się na ścianie. Choć wielu osobom bez wątpienia przychodzi na myśl boazeria modna w czasach peerelu, obecne drewno niewiele ma z nią wspólnego. Obecnie w aranżacjach wykorzystuje się tzw. panele dekoracyjne. Układa się je obok siebie, np. w pobliżu kominka czy tuż za sofą. Salon dzięki tak wykonanej dekoracji zyskuje elegancki charakter. Aby podkreślić ułożenie słojów, można dodatkowo obok paneli zastosować oświetlenie typu LED. Podkreśli ono ciepło drewna i nada ścianie unikalny charakter. Jeśli nie chcemy drewnem zdobić całej ściany możemy pokusić się o wprowadzenie drobnych elementów takich jak drewniane figury geometryczne.

Inne rozwiązanie do salonu to ustawione w niewielkich odstępach pionowe deski na ścianie. Ta opcja jest doskonała dla osób stawiających na nowoczesny wystrój pokoju dziennego.

Taką dekorację ściany łączymy często z innymi zdobieniami, m.in. z czerwoną cegłą, która dodatkowo podkreśli styl wnętrza. Drewniane ściany wykonane z lameli mogą również oddzielać od siebie np. kuchnię i salon. Jest to znakomite rozwiązanie do małych mieszkań i kawalerek.

Do drewnianych dekoracji w domu najlepiej nadają się buk, dąb i jesion. Świetnym rozwiązaniem jest drewno egzotyczne, bardziej odporne na wilgoć, a tym samym idealne w pobliżu łazienek czy kuchni