+48 694 500 534 biuro@architekt-poznan.com

Modne kolory ścian w sypialni w 2023 roku

W 2023 r. w naszej sypialni jednym z najmodniejszych kolorów będzie kolor morski, a więc barwa będąca połączeniem odcienia turkusowego, niebieskiego i zielonego. Jest to kolor wprowadzający do wnętrza atmosferę spokoju, chłodny, stonowany.

Kolor morski idealnie pasuje do sypialni urządzonej w drewnie i bieli, ale wpasuje się również w sypialnię czerwoną bądź malinową. Warto pomyśleć o dodatkach takich jak duża ilość roślin (mogą być sztuczne jeśli jesteśmy uczuleni na żywe).

Relaks, odprężenie oraz harmonia, z tym kojarzy się nam sypialnia. Kolor morski na jednej ścianie można połączyć z dużą ilością ramek, ze zdjęciami z wakacji, białym zegarem.  

Kolor morski zaprezentuje się bardzo dobrze w każdym innym pomieszczeniu i przypominać będzie o rześkim, nadmorskim klimacie.

Co ważne, barwa ta posłuży do przełamania klasycznego stylu, pozwoli na dodanie wnętrzu charakteru. Dywan w kolorze morskim oraz dwie ściany pomalowane na ten kolor to świetna propozycja zarówno do salonu.  Tak przygotowane wnętrze będzie zachęcało do relaksu i odpoczynku.

Kolor morski ciemny zaprezentuje się doskonale na szafach, komodzie czy regałach. Można własnoręcznie pomalować meble lub zdecydować się na pomoc fachowców. Do tego koniecznie białe dodatki, wazony, ramki, figurki.

Tkaniny w barwie morskiej powinny być miękkie i delikatne. Zamsz bądź welur jako obicie fotela, zasłony i koc na sofie to strzał w dziesiątkę!